national students project

Актуальні теми!

Вислови свою думку

Афоризм «Дня»

  • Пошук

Допомога уряду студентам: міф чи реальність?

Складнощі під час вступу до вищих навчальних закладів та переведення студентів з Криму до ВНЗ на материковій частині України, затримка виплати стипендій, корупція в навчальному процесі, – з цими та іншими проблемами звертаються студенти, школярі та їхні батьки на урядову телефонну «гарячу лінію». Кількість звернень, що стосуються питань освіти та науки, збільшується.
 

Це пов’язано, у першу чергу, із закінченням навчального року, а також зі складною суспільно-політичною ситуацією в країні. Наприклад, кримську молодь хвилюють питання отримання дипломів та атестатів українського зразка, переведення до ВНЗ на материковій Україні, а також складання ЗНО-2014.
 
Студентка Ялтинського медичного коледжу звернулась на урядову «гарячу лінію» з проханням перевести її до аналогічного навчального закладу у Запорізькій області. Прохання дівчини було задоволене, вона продовжує навчання у м. Бердянськ. Мати вихованця Кримського республіканського інтернату-ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, що знаходиться у м. Алушта, звернулась за допомогою у переведенні її сина на навчання до м. Києва. Питання заявниці було вирішено.
 
У Криму для випускників вищих навчальних закладів існує проблема отримання дипломів українського зразка. За повідомленням прес-служби Міністерства освіти і науки України, для отримання українського диплому необхідно написати листа до Міністерства, яке визначає у кожному конкретному випадку навчальний заклад у Херсонській чи Миколаївській областях, у якому можна отримати диплом про вищу освіту на підставі пред’явлення російського диплому.
 
Також кримських школярів та їхні батьків турбують питання складання зовнішнього незалежного тестування у цьому році. За словами Міністра освіти і науки Сергія Квіта, випускники кримських шкіл з 3 червня складають першу сесію ЗНО у місті Херсоні. З 1 липня проводитиметься друга сесія тестування, на яку також запрошуються кримчани. Набагато складнішою є ситуація у Донецькій і Луганській областях – випускники шкіл мають можливість скласти лише другу сесію. Зареєструватись на проходження тестування можна у будь-яке селище або місто, де безпечніше. У крайньому разі для випускників східних областей буде проведено третю сесію.
 
На урядову телефонну «гарячу лінію» також надходять звернення, що потребують невідкладного реагування. Так, у квітні було зареєстровано скаргу щодо вимкнення електроенергії та відключення водопостачання для дітей-сиріт Ерастівського коледжу ім. Е. К. Бродського Дніпропетровського аграрно-економічного університету, що у смт Вишневе Дніпропетровської області. Послуги були відключені через борг перед постачальниками. Фахівцями Центру звернення було надіслано для оперативного розгляду Дніпропетровській облдержадміністрації, яка спільно з ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» швидко вирішила проблему.
 
Урядовий контактний центр, який забезпечує діяльність урядової телефонної «гарячої лінії» 0 800 507 309, сприяє удосконаленню роботи органів виконавчої влади із зверненнями громадян, забезпечує оперативне реагування на проблемні питання соціально-економічного життя, а також інформує громадськість з питань державної політики. Особливу увагу приділяють зверненням молоді. Велику кількість працівників Центру становить молодь, що встигає і працювати, і вчитись. А хто краще зрозуміє студента окрім студента?
 
Важливою новацією у роботі Урядового контактного центру є приймання звернень від громадян не лише телефоном, а й за допомогою вебсайту. Найближчим часом планується створення мобільних додатків для систем IPhone, Android та Windows. Урядовий контактний центр намагається йти в ногу з часом.
 
Номери телефонів урядової телефонної «гарячої лінії»
 
Номер телефону урядової «гарячої лінії»:
0-800-507-309.
Для мешканців м. Києва міський номер телефону урядової «гарячої лінії»:
(044) 284 19 15.
Для громадян України, які перебувають за кордоном,
номер телефону урядової «гарячої лінії»:
+38 044 284 19 15.
Також надіслати звернення можливо через вебсайт
Урядового контактного центру www.ukc.gov.ua.
 
 
Бєлоусова Ольга