national students project

Актуальні теми!

Вислови свою думку

Афоризм «Дня»

  • Пошук

Молодь турбують питання видачі та відновлення документів про освіту

 
Основним підтвердженням успішного навчання та складання підсумкових іспитів є видача відповідного документу про освіту. Але за деяких обставин отримати диплом або атестат своєчасно не вдається. Із подібними труднощами на сьогодні нерідко стикаються мешканці Донецької та Луганської областей, адже через проведення антитерористичної операції (АТО) вчасно отримати диплом українського зразка не завжди можливо. Окрім того, деякі випускники з Донбасу через бойові дії, тимчасову зміну місця проживання втратили свої документи та не володіють інформацією, як їх оперативно відновити. Для вирішення цих та інших проблем громадяни телефонують на урядову «гарячу лінію», фахівці якої надають консультації, роз’яснення, а також при необхідності передають звернення заявників до органів виконавчої влади. 

 
Так, Валентина з Донецької області в 2014 році закінчила 4-й курс Луганського національного університету культури та мистецтв ім. Т.Г. Шевченка, до якого в тому ж році вступила до магістратури. Даний навчальний заклад наразі функціонує у м. Старобільськ. Заявниця звернулась до університету з приводу отримання диплому бакалавра та оригіналів документів, але їй відмовили, оскільки документи знаходяться в архіві даного вищого навчального закладу в м. Луганськ. У зв'язку із проведенням АТО Валентина не може самостійно їх забрати. При цьому, за словами дівчини, для продовження навчання в магістратурі в неї вимагають дані документи. В Міністерстві освіти і науки було розглянуто скаргу студентки, після чого їй повідомили, що, у зв’язку з численними зверненнями від студентів Донецької і Луганської областей продовжити навчання можна без подання відповідних документів за умови перевірки в Єдиній державній електронній базі з питань освіти факту здобуття ними освітньо-кваліфікаційного рівня та замовлення дублікатів документів про освіту. Тож для оформлення замовлення на виготовлення дублікатів документів необхідно звернутись до адміністрації університету у м. Старобільськ.
 
Софія з м. Луганську, яка тимчасово проживає у м. Києві, зателефонувала стосовно відновлення втраченого диплома про вищу освіту. Дівчина повідомила, що навчалась у Луганському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка, але диплом внаслідок бойових дій було втрачено. Таку саму проблему, за словами заявниці, має і її сестра Олена. За повідомленням МОН, заявниці необхідно звернутись до керівництва навчального закладу у м. Старобільськ із заявою щодо видачі дублікату диплому. Замовлення на видачу документів за підписом керівника навчального закладу передається до Державного підприємства «Інфоресурс», яке забезпечує організацію виготовлення, видачі та обліку документів про освіту державного зразка.
 
Ольга Олегівна з Луганщини (вимушена переселенка) звернулась з проханням надати роз'яснення, які дії потрібно вчинити її брату, який навчається у школі в Луганській області у населеному пункті, не підконтрольному  українській владі, для отримання свідоцтва про повну середню освіту українського зразка. У Міністерстві освіти і науки України у відповідь на дане звернення повідомили, що отримати такий документ можливо при переведенні до школи, яка знаходиться поза межами АТО. Брат заявниці має можливість подати заяву про зарахування до відповідного навчального закладу як особисто, так і поштою, через кур’єрську службу або каналом електрозв’язку.
 
Кирило з м. Одеси навчався в Луганському державному університеті внутрішніх справ ім. Е. О. Дидоренка, який у зв'язку із проведенням АТО функціонує у  м. Суми та м. Миколаєві. Заявник повідомив, що не отримав додаток до диплому про вищу освіту. З приводу даного питання чоловік звертався до працівників навчального закладу, проте питання не було вирішено. Після звернення Кирило отримав відповідь від керівництва університету, що він може особисто отримати документ за місцем тимчасової дислокації університету у м. Суми.
 
Громадяни з інших регіонів України також звертаються на урядову «гарячу лінію» з приводу отримання довгоочікуваного документу про освіту. Частіш за все, це відбувається внаслідок недостатнього знання законодавства про освіту.
 
Зокрема, Мар’яна з м. Дрогобича Львівської області звернулась з проханням надати письмову відповідь, як отримати атестат про закінчення загальноосвітньої школи та зареєструватися на ЗНО особі без громадянства (місце народження дитини — Польща, мати — українка, батько — вірмен). У наявності є лише свідоцтво про народження (польське з перекладом) та ідентифікаційний номер. Звернення було розглянуто Департаментом освіти і науки Львівської облдержадміністрації та повідомлено, що особи без громадянства вступають до українських вищих навчальних закладів на підставі особливих умов, з якими можна ознайомитися у регіональному центрі оцінювання якості освіти.
 
Студентка Аеліта з Дніпропетровської області повідомила, що у лютому 2015 року закінчила Запорізьке вище професійне училище моди та стилю. Дівчина поскаржилась, що їй не віддають диплом, доки вона не підпише договір з фірмою працевлаштування, але роботу заявниця не може знайти. Звернення було розглянуто у Запорізькій обласній державній адміністрації. Заявниця отримала лист, у якому було зазначено, що затримка видачі документу про освіту пов’язана з тим, що дівчина відмовилися від місця працевлаштування, яке було запропоновано навчальним закладом. Станом на 11 березня 2015 року диплом студентці було видано.
 
Юрій Вікторович з м. Білої Церкви Київської області звернувся з проханням надати роз'яснення, чи має право керівник ВНЗ І-ІІ рівня акредитації видати додаток до диплому молодшого спеціаліста Європейського зразку за умов, якщо студент завершив навчання у 1994 році. За повідомленням Міністерства освіти і науки України, видача додатків до диплома про вищу освіту європейського зразка здійснюється починаючи з 2010 року.
 
 
Номери телефонів урядової «гарячої лінії»
Номер телефону урядової «гарячої лінії»: 0-800-507-309.
Для громадян України, які перебувають за кордоном,
номер телефону урядової «гарячої лінії»: +38 044 284 19 15.
За цим же номером на урядову «гарячу лінію» для зручності
можуть звертатися жителі м. Києва.
Також надіслати звернення можливо через вебсайт
Урядового контактного центру www.ukc.gov.ua.
 
Бєлоусова Ольга