national students project

Актуальні теми!

Вислови свою думку

Афоризм «Дня»

  • Пошук

Не можу сидіти, склавши руки...

В’ячеслав Розбицький, помічник голови громадської спілки ветеранів Афганістану Дніпровського району, член Народної Ради.
 
– Ви – координатор народної влади Дніпровської держадміністрації. Розкажіть, в чому полягають ваші основні функції?

– Ми об’єднуємо більшу частину громадських організацій і приватних підприємців. Вони всіляко нас підтримують та, чим можуть, допомагають. Головне завдання для нас – увійти в Народну Раду, щоб там були наші представники, які зможуть надалі контролювати владу. Також ми працюємо із силовими структурами, зокрема з військкоматом.
Із самого початку ми охороняли порядок у держадміністрації Дніпровського району. Ми вирішили взяти ситуацію під свій контроль через те, що почалися масові захоплення будівель, погроми та провокації. У нас вийшло цьому запобігти, і тепер ви бачите результат: будівля залишилася цілою та неушкодженою. Ініціатива контролю – річ абсолютно добровільна, тому всі, хто долучаються до нас, охороняють на совість.
Наша організація контролює насамперед громадський порядок, а ще – ми формуємо громадську думку. Нині це дуже важко, через те, що, на жаль, уся історія незалежної України – це одне велике розчарування. Люди, в основному, зневірились у всіх політиках.

– Що ви скажете про легалізацію самооборони?
– На певному періоді, це може стати офіційною структурою. Адже такі загони тепер дуже потрібні. Але коли легітимна влада буде виконувати свої прямі функції та обов’язки, тоді не потрібен буде контроль зі сторони сотень звичайних людей. Я вважаю, що такий перехідний період скоро має пройти. А в майбутньому загони самооборони повинні будуть проходити спеціальні навчання, щоб отримати офіційний статус.

– Як ви співпрацюєте з міліцією?
– Ми стежимо за їхньою легітимністю. Крім того, потрібно вже завершувати з нормами попередньої влади. А це стосується насамперед корупції. Уже створено новий антикорупційний комітет на чолі з Тетяною Чорновіл. Таким чином, це піде по вертикалі влади – зверху до низу, і дійде безпосередньо до районів та держадміністрацій.

– Як ви вважаєте, чи розуміють люди, що сталося з країною?
– З обережністю мушу зазначити, що близько 80% населення переконані, що теперішня влада ні на що не здатна, але вони вирішують просто дивитися на всі ці події зі сторони. Тобто в них пасивних характер. І лише відсотків зо тридцять людей, які справді намагаються робити якісь конкретні речі, наприклад, іти в самооборону, контролювати роботу владних структур тощо.

– Чи важко працювати на громадських засадах? Вистачає ентузіазму?
– Звісно, трохи складно, але нічого не поробиш. Адже я ще й батько двох дітей і понад усе хвилююся за їхнє майбутнє: не міг сидіти просто склавши руки.
Марія Буланна