national students project

Актуальні теми!

Вислови свою думку

Афоризм «Дня»

  • Пошук

Нове місце навчання – нове помешкання

 
Ви плануєте вступати в навчальний заклад в інше місто? Тоді вам необхідно заздалегідь поміркувати не тільки про навчальний процес, а й про можливі побутові труднощі.

Житлові проблеми студентів – явище не нове. Знімати кімнату або квартиру – це дороге задоволення, а от місць у гуртожитку вистачає далеко не всім. А ті, кому пощастило отримати бажане койко-місце, нерідко стикаються з побутовими проблемами в новому помешканні. Зі скаргами щодо проживання в гуртожитках студенти та їхні батьки звертаються на урядову «гарячу лінію».
Так, жителька м. Василькова Київської області Ірина Іванівна на початку опалювального сезону поскаржилась на відсутність централізованого опалення в гуртожитку Національного авіаційного університету. Заявниця зазначила, що температура повітря в кімнатах становить 15 градусів, обігрівачів немає. Прохання жінки – посприяти в підключенні централізованого опалення та надати відповідні роз’яснення. Після розгляду звернення пані Ірина отримала лист від Міністерства освіти і науки України, у якому було зазначено, що гуртожиток було підключено до теплоносія теплових мереж, тож питання вирішене повністю.
На урядову «гарячу лінію» надійшло анонімне звернення від жительки м. Одеси, яка повідомила про неналежні житлово-побутові умови проживання в гуртожитку Одеського національного медичного університету. За словами жінки, у гуртожитку відсутнє гаряче водопостачання та опалення. З приводу даного питання мешканці звертались до коменданта гуртожитку, але питання залишилось невирішеним. Звернення було оперативно розглянуто Департаментом кадрового менеджменту, освіти та науки МОЗ України та був надісланий запит до зазначеного ВНЗ. За повідомленням ректора ОНМедУ, питання вирішене у повному обсязі.
Також Ірина Андріївна з м. Дніпропетровська поскаржилась, що в гуртожитках Одеського національного політехнічного університету відсутнє опалення та гаряче водопостачання. Після розгляду звернення у МОН заявниці повідомили, що всі гуртожитки та навчальні корпуси зазначеного університету були підключені до теплоносія теплових мереж.
Любов Євгенівна з Дніпропетровської області  звернулась від імені сина, який навчається у професійно-технічному училищі в с. Попасне Дніпропетровської області. Жінка повідомила, що її сина було поселено в гуртожиток навчального закладу у кімнату з розбитими вікнами. У Департаменті освіти і науки облдержадміністрації було розглянуто звернення. Після цього сина заявниці було переселено у іншу кімнату. Через кілька днів скло на вікні було замінено.
 
Олена Олександрівна з Дніпропетровської області повідомила, що її донька вступила до Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. У серпні 2014 року жінка сплатила кошти за проживання доньки в гуртожитку в розмірі 3000 грн. Але її донька відмовилася від навчання, забрала документи із університету та написала заяву на повернення коштів за гуртожиток. Проте гроші пані Олена так і не отримала. Звернення було розглянуто Міністерством освіти і науки України, після чого кошти були повернуті заявниці.
Студентка Юлія з м. Донецьку звернулась з проханням надати їй місце проживання в гуртожитку Харківського національного медичного університету. Заявниця повідомила, що є вільним слухачем у зазначеному університеті. Після розгляду звернення студентка отримала койко-місце у гуртожитку зазначеного ВНЗ.
Не дивлячись на складнощі, пов’язані із переїздом у гуртожиток, більшість студентів згадують цей час із ностальгією. Адже проживання у гуртожитку – це самостійність та незалежність, свята та вечірки у колі нових друзів та, зрештою, справжнє студентське життя! А проблеми та труднощі завжди можна вирішити, необхідно лише виявити бажання та докласти зусилля.

 
Номери телефонів урядової «гарячої лінії»
Номер телефону урядової «гарячої лінії»: 0-800-507-309.
Для громадян України, які перебувають за кордоном,
номер телефону урядової «гарячої лінії»: +38 044 284 19 15.
За цим же номером на урядову «гарячу лінію» для зручності
можуть звертатися жителі м. Києва.
Також надіслати звернення можливо через вебсайт
Урядового контактного центру www.ukc.gov.ua.
 
Бєлоусова Ольга