national students project

Актуальні теми!

Вислови свою думку

Афоризм «Дня»

  • Пошук

Перша робота – важливий крок у самостійне життя

 
Пошук першого місця роботи – завдання нелегке. Адже більшість роботодавців бажає наймати досвідчених спеціалістів, а не вчорашніх випускників навчальних закладів, що не мають необхідного досвіду роботи. На жаль, у більшості українських вишів місце роботи не пропонують, мовляв, диплом є, а далі – у вільне плавання. Але навіть отримавши довгоочікуване направлення на роботу, у молодих спеціалістів нерідко виникають труднощі.

  
Вирішити їх можливо, звернувшись на урядову «гарячу лінію», роботу якої забезпечує Урядовий контактний центр. Працівники Центру допоможуть скласти текст звернення та оперативно передадуть його на розгляд органу виконавчої влади, до компетенції якого належить питання.
 
Так, Тамара Григорівна з м. Жмеринки Вінницької області звернулась від імені свого опікуваного – Дмитра, який закінчив Жмеринське вище професійне училище за спеціальністю: кухар, бармен, офіціант. Жінка скаржиться, що навчальний заклад не працевлаштував випускника, а також йому не було виплачено шість прожиткових мінімумів як дитині, що позбавлена батьківського піклування. У Міністерстві освіти і науки було розглянуто дане звернення. Тож Дмитру було запропоновано місце роботи за спеціальністю «кухар» у кафе у м. Жмеринка. Одноразова грошова допомога у розмірі 6-ти прожиткових мінімумів хлопцеві буде виплачена при підтвердженні працевлаштування, адже це є обов’язковою умовою.
 
Олександра Василівна з Вовчанського району Харківської області звернулась від імені доньки Ганни з приводу її переведення на інше місце роботи. Ганна після закінчення медичного коледжу була направлена на роботу до Харківської міської лікарні. Але у зв’язку із неможливістю сплачувати за квартиру у Харкові, заявниця попросила перевести Ганну на роботу за місцем проживання. Звернення було розглянуто Департаментом охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації. У листі – відповіді, який отримала заявниця, було зазначено, що у новоствореному Центрі первинної медико-санітарної допомоги Вовчанського району є дві вакантні посади. Тож пані Ганна за бажанням може бути працевлаштована у даному медичному закладі.
 
Олена Геннадіївна з м. Києва повідомила, що у 2014 році закінчила Київський національний медичний університет ім. О.О. Богомольця за спеціальністю «педіатрія» та отримала направлення на роботу до Вишгородської центральної лікарні на посаду лікаря-педіатра. Заявниця поскаржилась, що її у зазначений медичний заклад на роботу не приймають. Працівники закладу мотивують це тим, що в них відсутні вакантні місця та вони не подавали заявок до вказаного ВНЗ. Звернення було розглянуто Департаментом охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації. Питання дівчини вирішене повністю, вона була працевлаштована за місцем проживання.
 
Михайло Петрович з Волинської області звернувся від імені сина Юрія, який навчався у Харківській юридичній академії ім. Ярослава Мудрого на факультеті слідства. Після закінчення ВНЗ хлопець отримав направлення на роботу до Волинського обласного відділу міліції, проте йому було відмовлено у працевлаштуванні, мотивуючи це відсутністю вільних місць. В Управлінні МВС України у Волинській області уважно розглянули звернення і надали відповідь, що, на жаль, на той час в слідчих підрозділах області не було жодної вакантної посади. Тож син заявника може бути зарахований до резерву нового прийому в ОВС. Для цього, перш за все, йому необхідно прибути в територіальний підрозділ міліції за місцем проживання та пройти спеціальне тестування (стажування, проходження військово-лікарської комісії, складення заліків з фізпідготовки тощо). За умови отримання позитивних результатів та при наявності вакантної посади Юрій може бути прийнятий на службу в ОВС.
 
Олександр Данилович з м. Ірпеня Київської області звернувся від імені сина Сергія, який закінчив медичний університет у м. Києві. Заявник поскаржився, що синові не надають направлення на проходження інтернатури. Чоловік отримав лист-відповідь від Міністерства охорони здоров’я України, у якому було зазначено, що це питання залежить від форми навчання студента. Тож при закінченні вишу за держзамовленням інтернатуру проходять за місцем направлення на роботу, а при навчанні на умовах контракту, укладають договір на проходження інтернатури.
 
Ігор з Донецької області закінчив індустріальний технікум за спеціальністю «підземна розробка корисних копалин». Заявник зазначив, що майже всім учням його групи, окрім нього, було надано направлення на роботу до шахти. Прохання хлопця – посприяти вирішенню цього питання. Звернення було розглянуто Департаментом освіти і науки облдержадміністрації, і хлопця направлено на роботу до однієї з місцевих шахт.
 
Для тих же, хто не має можливості отримати офіційне направлення на роботу від навчального закладу, є добра порада – окрім самостійного пошуку вакансій підтримуйте гарні стосунки з викладачами та однокурсниками. Вони, у свою чергу, мають немало знайомих, що працюють за вашим фахом. Тож вони обов’язково допоможуть вам знайти першу роботу.
 
 
Номери телефонів урядової «гарячої лінії»
Номер телефону урядової «гарячої лінії»: 0-800-507-309.
Для громадян України, які перебувають за кордоном,
номер телефону урядової «гарячої лінії»: +38 044 284-19-15.
За цим же номером на урядову «гарячу лінію» для зручності
можуть звертатися жителі м. Києва.
Також надіслати звернення можливо через вебсайт
Урядового контактного центру www.ukc.gov.ua.
 
Бєлоусова Ольга