national students project

Актуальні теми!

Вислови свою думку

Афоризм «Дня»

  • Пошук

Студенти очікують на своєчасне отримання стипендій

Кожного місяця студенти, аспіранти та докторанти, що навчаються за рахунок коштів державного бюджету, отримують академічні стипендії. При наявності особливих досягнень та навичок є змога отримати стипендію Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Вченої Ради університету, а також іменну або персональну стипендію. Окрім того, фінансове забезпечення надається студентам, які потребують соціального захисту. Проте, на жаль, у деяких випадках слухачі навчальних закладів не отримують фінансове забезпечення вчасно. З приводу цього питання молодь звертається на урядову «гарячу лінію». Аналіз звернень свідчить про те, що наразі затримка у виплаті стипендій спостерігається у агропромислових навчальних закладах через зміну законодавства. Також з цією проблемою стикаються студенти із районів проведення АТО у зв’язку з тим, що Казначейством України призупинено здійснення фінансових операцій у населених пунктах, які не контролюються українською владою до повернення територій під контроль органів державної влади або до переміщенням установ на контрольовану територію.

Марина з Одеської області, студентка Петрівського державного аграрного технікуму, поскаржилась на те, що з січня 2015 року не отримує стипендію. З приводу цього питання дівчина зверталась до бухгалтерії навчального закладу, проте жодних роз'яснень не отримала.  Дане звернення було розглянуто у Міністерстві освіти і науки України. Заявниця отримала лист, в якому було зазначено, що згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2015 року № 87 «Про передачу цілісних майнових комплексів навчальних закладів та державної установи до сфери управління Міністерства освіти і науки» навчальні заклади агропромислового профілю передані до сфери управління МОН. Наразі здійснюються організаційні заходи щодо включення таких навчальних закладів до мережі розпорядників коштів Міністерства відповідно до вимог бюджетного законодавства. Після їх завершення заборгованість буде виплачено.
Олена з м. Бердянська Запорізької області є студенткою 5-го курсу Донецького державного університету управління, який проводить освітню діяльність на території міста Маріуполь. Дівчина зареєструвалась на сайті МОН, з'явилась в університет та написала заяву, де йдеться про намір продовжити навчання в м. Маріуполь та внести її до Єдиної бази студентів України. Тож за словами студентки, вона виконала всі умови, згідно з якими повинна була в січні 2015 року отримати заборгованість по стипендії за серпень-січень 2014 року, але не отримала її. В університеті Олені повідомили, що дані були передані у казначейство м. Маріуполя. А в казначействі відповіли по телефону, що з приводу виплати коштів треба звернутись до бухгалтерії університету. Міністерство освіти і науки України розглянуло звернення дівчини, після чого їй було повідомлено, що так як навчальний заклад було переміщено на контрольовану українською владою територію, його фінансування здійснюється.
Олександр з Кіровоградської області, студент 3-го курсу Знам'янського професійного ліцею, зателефонував з приводу невиплати стипендії за січень 2015 року. До цього він звертався з цією проблемою до адміністрації ліцею, але грошей так і не отримав. За інформацією МОН, кошти для виплати стипендії за січень були перераховані та станом на 3 лютого виплачені у повному обсязі.
Наталія Володимирівна з м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області повідомила, що її доньці Інні було призначено Президентську стипендію за відмінне навчання у Дніпродзержинському коледжі фізичного виховання. Проте донька заявниці отримує звичайну студентську стипендію без жодних надбавок. Після звернення жінка отримала лист від Міністерства освіти і науки України, в якому було зазначено, що згідно з наказом Міністерства від 3 листопада 2014 року, доньці заявниці призначено академічну стипендію Президента України. З приводу її виплати необхідно звернутись до керівництва навчального закладу.
Студент-іноземець Заур з м. Донецька навчається в Донецькому національному університеті економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. На даний час університет зареєстрований у м. Кривий Ріг. Заявник поскаржився, що не отримує стипендію з липня 2014 року. З приводу даного питання хлопець звертався до університету, де повідомили, що Міністерство освіти і науки України повинне здійснити нарахування коштів. Проте станом на 25 січня 2015 року виплату коштів не здійснено. Звернення було розглянуто у МОН. Заявникові повідомили, що стипендію студентам та аспірантам навчального закладу було перераховано після 25 січня 2015 року.
Валентина Миколаївна з Луганської області звернулась від імені своєї онуки, яка навчається в Луганській державній академії культури та мистецтв. У зв'язку з проведенням АТО, студентка подала заяву для переведення на навчання до Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського зі збереженням бюджетної форми навчання. Проте за словами заявниці, у Харківському ВНЗ повідомили, що стипендію дівчина отримуватиме лише, якщо Міністерство культури України надасть фінансування для переселенців. Дане звернення було розглянуто у вищезазначеному Міністерстві. Онуку заявниці було переведено до університету у Харкові на навчання за кошти державного бюджету, тому студентка отримуватиме стипендію за умови успішного навчання.
Отримання фінансової винагороди лише у вигляді стипендії влаштовує далеко не всіх студентів. Тому більшість з них намагається покращити матеріальне становище шляхом поєднання навчання із роботою. А кому вдається знайти роботу за фахом, той окрім коштів здобуває ще й корисний досвід. Практичні навички роботодавці цінують не менше, ніж якісну освіту. Тому молоді спеціалісти із досвідом роботи проблем із працевлаштуванням не мають.
 
Номери телефонів урядової «гарячої лінії»
Номер телефону урядової «гарячої лінії»: 0-800-507-309.
Для громадян України, які перебувають за кордоном,
номер телефону урядової «гарячої лінії»: +38 044 284 19 15.
За цим же номером на урядову «гарячу лінію» для зручності
можуть звертатися жителі м. Києва.
Також надіслати звернення можливо через вебсайт
Урядового контактного центру www.ukc.gov.ua.
 
Бєлоусова Ольга