national students project

Актуальні теми!

Вислови свою думку

Афоризм «Дня»

  • Пошук

Які проблеми вступу до вищих навчальних закладів більш за все турбують громадян?

 

Закінчення школи та вступ до вищого навчального закладу є одним з найскладніших та найвідповідальніших періодів у житті. Адже від вибору ВНЗ та факультету, від рівня підготовки до іспитів залежить майбутнє. Нерідко абітурієнти та їх батьки під час вступної кампанії стикаються із труднощами та проблемами.

З метою вивчення основних аспектів організації вступної кампанії та можливих складнощів під час вступу до ВНЗ фахівцями Урядового контактного центру було здійснено дослідження на тему «Організація та проведення вступної кампанії до вищих навчальних закладів» шляхом телефонного опитування заявників, які звернулися на урядову телефонну «гарячу лінію».
Згідно з результатами, основною проблемою в цьому році стало недостатнє інформування населення про механізми вступної кампанії. На урядову телефонну «гарячу лінію» надійшло чимало звернень з проханням консультацій з приводу цього питання. Зокрема, досить складним для розуміння респондентів став процес зарахування на бюджет та контракт. Це пояснюється, насамперед, тим, що правила вступу до кожного окремого ВНЗ можуть відрізнятись. Тому рекомендується перед вступом ознайомитись із специфікою правил зарахування до окремого вищого навчального закладу на обраний факультет.
Можливість використання мережі Інтернет позитивно впливає на процеси інформування населення щодо вступної кампанії. На запитання «Як найзручніше отримувати інформацію щодо правил вступу до вищих навчальних закладів?» 57,3% опитаних відповіли, що через мережу Інтернет, 30,3% – безпосередньо від ВНЗ, 17,8 – зі ЗМІ. Окремі опитані дуже високо оцінили можливості використання офіційного веб-сайту Міністерства освіти і науки України. Для охоплення більшої аудиторії рекомендується активно використовувати для розповсюдження інформації соціальні мережі, так як більшість абітурієнтів користуються ними та отримують звідти цікаву інформацію. Також з метою інформування населення про аспекти вступної кампанії необхідно залучати і традиційні ЗМІ, звідки, в основному, отримують інформацію люди середнього та похилого віку (батьки, родичі абітурієнтів).
Впровадження новітніх технологій позитивно впливає на полегшення вступу до ВНЗ. Адже паперова документація, величезні черги – все це займає немало часу та зусиль. В цьому році процеси вступу були максимально автоматизовані, тож близько 40% абітурієнтів подали документи в електронній формі. Проте, не для всіх абітурієнтів така форма реєстрації є зручною, адже декому заповнити самостійно таку форму складно.
Маємо надію, що наступного року процес вступу до вищих навчальних закладів стане простішим, а інформація про умови зарахування до ВНЗ стане більш доступною для абітурієнтів.
 
Номери телефонів урядової телефонної «гарячої лінії»
 
Номер телефону урядової «гарячої лінії»: 0-800-507-309.
Для громадян України, які перебувають за кордоном,
номер телефону урядової «гарячої лінії»: +38 044 284 19 15.
За цим же номером на урядову «гарячу лінію» для зручності можуть звертатися  жителі м. Києва.
Також надіслати звернення можливо через вебсайт Урядового контактного центру www.ukc.gov.ua.
 
Бєлоусова Ольга