national students project

Актуальні теми!

Вислови свою думку

Афоризм «Дня»

  • Пошук

Закордонний диплом: міжнародне визнання чи просто корисний досвід?

 
Закордонний диплом, за думкою багатьох українців, є заставою успішної кар’єри. Але погляди експертів та роботодавців на це є різними. З однієї сторони, навчатись за кордоном – це престижно, а з іншої – довіра до вітчизняних навчальних закладів є стійкою. Отримання закордонного диплому супроводжується багатьма складнощами – дороге навчання, мовний бар’єр, розлука із родиною. Тим не менш громадяни активно цікавляться можливостями навчання за кордоном. Про це свідчать звернення, що надходять на урядову «гарячу лінію».

Так, Джумбер Михайлович з м. Харкова звернувся з проханням надати інформацію, які існують програми для можливості навчання дітей за кордоном, а саме у США, Канаді, країнах Європейської співдружності тощо. Заявник отримав лист-відповідь від Міністерства освіти і науки України. У листі було зазначено, що програм, відповідно до яких Міністерство мало б можливість направляти дітей шкільного віку на навчання за кордон, не існує. Відповідно до міжнародних угод МОН направляє на навчання до зарубіжних вишів студентів за поданням вищих навчальних закладів. З питань освіти дітей можна звернутись до таких організацій зарубіжних країн, як Американські Ради з міжнародної освіти, Британська Рада в Україні, Гете-Інститут, Французький інститут в Україні тощо.
Вікторія Вікторівна з м. Києва повідомила, що бажає навчатись бізнес -справі за програмами mini-MBA або MBA, але немає коштів для оплати навчання. Прохання заявниці – поінформувати про фонди, які можуть надати фінансову підтримку у вигляді грантів, стипендій, кредитів для оплати навчання. Крім того, заявниця бажає реалізувати власний проект у соціальній та культурній сфері за програмою Міжнародного Вишеградського Фонду, у зв'язку з чим просить надати перелік організацій, які можуть виступити партнерами при реалізації проекту заявниці в Чехії, Словаччині, Польщі та Угорщині. Звернення було розглянуто Міністерством освіти і науки України. Заявниці було повідомлено, що Міністерство не володіє інформацією про фонди, які фінансують навчання за програмами МВА. А щодо другого питання, заявниці порадили звернутись до контактної особи в Посольстві Чеської Республіки в Києві пані Алжбети Хмеларжової (уповноваженої особи Міжнародного Вишеградського Фонду в Україні).
Марина Сергіївна з Донецької області (особа, яка виїхала з районів проведення АТО, тимчасово проживає у Черкаській обл.) звернулась з питання навчання її дочки - учениці 10 класу за кордоном на пільговій основі. Прохання заявниці – надати роз'яснення щодо можливості отримання освіти для її дитини за кордоном. Звернення було розглянуто Департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації спільно з управлінням освіти, молоді та спорту міської ради. Заявниці було надано підтвердження участі доньки заявниці у 3-му турі (півфіналі) програми «Flex» (програми культурного обміну між Україною і США).
Олена Миколаївна з м. Ізюм Харківської області поскаржилась на невиплату третього траншу з Міністерства освіти і науки України на навчання в Німеччині, що було виділено на ім'я її дочки. Заявниця повідомила, що кошти не було перераховано з Державної казначейської служби України в м. Київ. Головне управління Державної казначейської служби України у Харківській області розглянуло дане звернення, після чого питання було вирішене. Пані Олена отримала лист, в якому було зазначено, що платіжні доручення оплачені у повному обсязі.
Богдан Родіонович з м. Луцька зателефонував від імені брата Михайла, студента Луцького національного технічного університету, якого було направлено на підвищення кваліфікації до університету Великої Британії. Зазначено, що для оплати проживання та харчування Михайла державою було перераховано кошти, які він не отримав. Додатково повідомлено, що виплати затримуються Державною казначейською службою України. Звернення було розглянуто Головним управлінням Державної казначейської служби України у Волинській області. Після цього заборгованість було перераховано у повному обсязі.
Чи допомагає досвід навчання за кордоном у пошуку роботи? За словами роботодавців, зарубіжна освіта є перевагою, але остаточне рішення буде ухвалено лише після співбесіди. «Плюсом вважається наявність додаткової закордонної освіти або курсів, наприклад МВА. Але претендент на посаду повинен мати і інші якості», – говорить директор по управлінню персоналом косметичної компанії.
Деякі експерти вважають, що затребуваність кадрів з іноземними дипломами залежить від типу ВНЗ. За думкою фахівця з підбору персоналу в рекрутинговому агентстві, працедавець швидше віддасть перевагу людині з нашого вишу, ніж тому, хто закінчив якийсь невідомий університет в маленькому містечку за кордоном. Але ж якщо людина має диплом ВНЗ зі світовим ім’ям, наприклад, Кембріджу або Гарварду, таких спеціалістів беруть відразу.
Тож чи шукати вдачі за кордоном чи здобувати вітчизняну освіту, кожен вирішує сам. Але жоден досвід не буває зайвим.
 
 
Номери телефонів урядової «гарячої лінії»
Номер телефону урядової «гарячої лінії»: 0-800-507-309.
Для громадян України, які перебувають за кордоном,
номер телефону урядової «гарячої лінії»: +38 044 284 19 15.
За цим же номером на урядову «гарячу лінію» для зручності
можуть звертатися жителі м. Києва.
Також надіслати звернення можливо через вебсайт
Урядового контактного центру: www.ukc.gov.ua.
 
Бєлоусова Ольга