national students project

Актуальні теми!

Вислови свою думку

Афоризм «Дня»

  • Пошук

Зміна навчального закладу для переселенців: можливості та труднощі

Нинішня складна ситуація на тимчасово окупованих та непідконтрольних українському уряду територіях зумовлює певні проблеми з продовження освіти дітей та студентів, які навчалися в освітніх установах цих регіонів. Пріоритетним завданням Міністерства освіти і науки України, обласних та міських державних адміністрацій є сприяння у вирішенні проблем із переведенням переселенців до навчальних закладів в інші регіони України.

На урядову «гарячу лінію» та на вебсайт Урядового контактного центру надходить чимало звернень, що стосуються цих питань. Жодне звернення громадян не залишається без уваги.
Лише за 4 дні було вирішено питання студентки Єлизавети з м. Луганськ. Заявниця тимчасово виїхала з місця постійного проживання та звернулась з приводу переведення її до іншого навчального закладу, а саме до Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. Івана Огієнка. Звернення було оперативно передано до Міністерства культури України та прохання задоволено.
На урядову «гарячу лінію» звертаються не лише самі студенти, а й їх батьки. Так, пані Олена з Житомирської області звернулась від імені своєї дочки, яка закінчила І-й курс Донецького національного технічного університету. Жінка повідомила, що у зв'язку з військовими діями її дочка була змушена залишити постійне місце проживання та переїхати до Києва. Дочка заявниці здала академічну різницю та подала документи до Київського політехнічного інституту, проте протягом двох тижнів з невідомих причин її не було переведено до зазначеного навчального закладу. Прохання матері студентки було у сприянні в якнайшвидшому переведенні до Київського політехнічного інституту у зв'язку з вищезазначеними обставинами. Після звернення проблему дівчини було оперативно вирішено.
Пан Олександр з м. Луганськ звернувся від імені дочки Діани, що влітку 2014-го року вступила до коледжу в м. Луганськ на перукаря. Внаслідок бойових дій навчальний заклад не працював, тому доньку заявника не було внесено до бази даних коледжу. Чоловік звертався до коледжу у Києві для переведення дочки, але йому було відмовлено, оскільки учениці не має в базі даних Луганського навчального закладу. Також заявник повідомив, що коледж у Луганську відновив свою роботу, та його учні можуть почати навчання. Однак він не може відпустити дочку у небезпечний район проведення АТО. В офіційному листі Міністерства освіти і науки України, який надійшов заявникові після звернення, було зазначено, що враховуючи ситуацію, яка склалася, Міністерство, як виняток, не заперечує проти доступу пані Діани до навчання у коледжі в Києві.
Пані Арзу з АР Крим надіслала звернення через вебсайт Урядового контактного центру. Жінка повідомила, що її син два роки вчився у коледжі у Слов’янську, але тепер бажає перевестись до аналогічного навчального закладу в м. Кривий Ріг. З приводу цього питання заявниця писала листи до Міністерства освіти і науки України, але відповіді не дочекалась. Після звернення питання пані Арзу було вирішено, та її син продовжив навчання в бажаному навчальному закладі.
З труднощами переведення до інших навчальних закладів у зв’язку із загостреною соціально-політичною ситуацією в країні стикаються не лише студенти, а й школярі.
Пані Анна з Донецької області разом з донькою переїхала для тимчасового проживання до м. Одеса. Прохання жінки – допомогти влаштувати доньку до загальноосвітнього навчального закладу в м. Одеса. Питання було повністю вирішено протягом тринадцяти днів.
З подібним проханням на урядову «гарячу лінію» також звернулась пані Анастасія з м. Донецьк. Заявниця переїхала на тимчасове проживання до м. Київ та звертається з проханням допомогти влаштувати дитину на навчання до гімназії. З даним питанням зверталась до керівництва навчального закладу, проте директор постійно відмовлявся від зустрічі. Після скарги питання заявниці було повністю вирішено.
Вікторія Олександрівна з м. Луганськ звернулась з проханням зарахувати її сина до 4-го класу гімназії у Києві. У приймальні навчального закладу їй повідомили, що для цього варто пройти тестування. Заявниця повідомила, що син не навчався в школі останню чверть навчального року через проведення антитерористичної операції, тому не може належним чином пройти випробування. Після звернення питання заявниці було вирішено.
На урядову «гарячу лінію» надходять не лише звернення з проханням сприяння у вирішенні питань, а й пропозиції допомоги.
Так, заявниця з смт Замглай Чернігівської області, що є працівником Замглайського аграрного професійно-технічного училища, повідомила, що даний навчальний заклад може на безкоштовній основі влаштувати на навчання учнів з Донецької та Луганської областей. Також переселенців буде забезпечено безкоштовно проживанням у гуртожитку.
Зазвичай, керівництво навчальних закладів з розумінням ставиться до переселенців та підтримує їх бажання продовжувати освіту у новому місці перебування. Однак, на жаль, у деяких випадках виникають труднощі. Але вирішити проблеми можливо, адже отримання атестату та диплому є першим та найважливішим кроком для успішного майбутнього.
 
 
Номери телефонів урядової телефонної «гарячої лінії»
 
Номер телефону урядової «гарячої лінії»: 0-800-507-309.
Для громадян України, які перебувають за кордоном,
номер телефону урядової «гарячої лінії»: +38 044 284 19 15.
За цим же номером на урядову «гарячу лінію» для зручності
можуть звертатися жителі м. Києва.
Також надіслати звернення можливо через вебсайт
Урядового контактного центру www.ukc.gov.ua.
 
 
Бєлоусова Ольга