national students project

Актуальні теми!

Вислови свою думку

Афоризм «Дня»

  • Пошук

Про видання

   ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА «Студентська газета» у форматі тижневика була де-юре заснована у квітні 2002 року фізичними особами - колективом студентів і викладачів Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Маючи в основі могутнє кадрове підживлення і сприятливу ситуацію для інформаційної розкрутки, «Студентська газета» досить швидко стала популярною, міцно утримуючись в інформаційній ніші. Вона стала єдиним виданням в Україні, яке професійно створювалося студентами для студентів. Про її популярність свідчить той факт, що вже через рік після створення «Студентська газета» на всеукраїнському огляді-конкурсі була визнана кращим молодіжним виданням України. У подальшому на аналогічних атестаціях колектив газети неодноразово преміювали за кращий репортаж, кращу підготовку позаштатних кадрів, дизайн та ін.
    ВЕЛИКИЙ кадровий резерв (Інститут журналістики готує до 75% кадрів для всіх ЗМІ України) дозволив редакції вийти на оптимальні параметри підготовки матеріалів. У 16-сторінковій газеті став домінувати репортаж з елементами аналітики, практикуватися жанр бліц-інтерв'ю, особливо слід підкреслити відродження ессеістики, художньо-публіцистичних матеріалів і т.д. Соціологічні дослідження та читацькі конференції засвідчили, що найбільшою популярністю користуються такі рубрики: «професіонал» (містить матеріали, присвячені вибору майбутньої професії та можливості отримання другої вищої освіти), «Конфлікт» (висвітлює проблеми у вищій школі), «Дискусійний клуб» (психологічні аспекти взаємин батьків та дітей), «Відверто про пікантне» і «Уроки історії».
    ВЕЛИКУ популярність придбала поетична рубрика. Причому в конкурсі на кращий вірш місяці (а потім - року) боролися за призові місця як студенти, так і їх батьки. «Студентська газета» взяла активну участь у Європейському конкурсі любителів фантастики «Фанком», була нагороджена спеціальним призом за пропаганду гуманістичних ідеалів.
    НА СТОРІНКАХ газети регулярно виступали і виступають ректора ВНЗ, ведеться активне листування зі студентськими організаціями далекого і ближнього зарубіжжя. Поступово сформувався колектив позаштатних кореспондентів. Вельми показово, що його кістяк склали студенти технологічних ВНЗ: Київського політеху, Медуніверситету, університету цивільної авіації і т.д.
    ЗАВДЯКИ випускникам і студентам заочної форми навчання редакція створила мережу кореспондентів у всіх, без винятку, населених пунктах України. Цей факт активно використовувався різними політичними силами для залучення редакції на свою сторону під час передвиборних баталій.
    ТИРАЖ. У різні роки тираж газети, включаючи підписку, складав від 35 000 до 50 000 примірників. Траплялися прецеденти, коли йшли одноразові випуски тиражем до 1 000 000 примірників (як правило, вони носили рекламний характер і були приурочені до 1 вересня).
    ЧИТАЦЬКА АУДИТОРІЯ. Як показали соціологічні опитування, серед читачів газети домінують студенти та старшокласники (близько 45% читачів). 40% читачів - батьки студентів, які стурбовані колом інтересів своїх дітей. Решта - робітники, службовці держустанов.    Мова видання. Українська та російська мови.
    ПОШИРЕННЯ. Тривалий час газета розповсюджувалася в роздріб через кіоски «Союздруку», поступово з цією організацією стали конкурувати приватні підписні фірми.
    ШЛЯХИ РОЗВИТКУ. «Студентська газета» рухається в напрямку, позначеному аналогічними проектами американської та західноєвропейської преси. Створена інтернет-версія більш затребувана студентством.
    ІДЕОЛОГІЯ. «Студентська газета» (з оперативною інтернет-версією) зіграє важливу роль у кампаніях, спрямованих на перетворення українського соціуму. В Україні зараз налічується до 900 університетів та інститутів різних форм акредитації, в яких навчається до 2,8 млн. студентів. Пропагандистське студентське видання з давніми традиціями і міжнародними зв'язками може стати мобілізаційним чинником у кризовій ситуації політичної боротьби.
      КОЛЕКТИВ.  Беззмінним головним редактором є Ірина Козачова. Видавець – доктор філософських наук – Микита Василенко. Випусковий редактор – Олена Першина.

ОСНОВУ «Студентської газети» складають студенти та випускники Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Але ми завжди відкриті для співпраці з новими талановитими авторами! 

 

Видавець

Микита Василенко

Микита Василенко. Видавець, письменник, професор Інституту журналістики.

Nik-kim@ukr.net

 

Головний редактор

Iрина Козачова

Головний редактор.

olira82@hotmail.com

 

Поет

Василь Герасим`юк

Василь Герасим`юк, поет, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка  

herasymyuk@gala.net

 

Журналіст

Юлія Кондрацька

Юлія Кондрацька, журналіст. Відділ інформації.

myrlukina@gmail.com

 

Журналіст

Світлана Майструк

Світлана Майструк, журналіст. Відділ культури.

lasvitte@gmail.com

 

Журналіст

Микита Драчук

Микита Драчук, журналіст. Спеціальний кореспондент «СГ»

nikitos@torba.com

 
Ірина Царук

Журналіст

Ірина Царук

Ірина Царук, журналіст. Спеціальний кореспондент «СГ»

itsaruk@mail.ru

 
Олександра Островська

Журналіст

Олександра Островська

Спеціальний кореспондент "СтудГазети", відділ інформації