national students project

Актуальні теми!

Вислови свою думку

Афоризм «Дня»

  • Пошук

Северин Наливайко. «Була то особа красна, до того ж і воїн не останній»

Оспіваний у багатьох думах і баладах козацький ватажок Северин На-ливайко (орієнт. 1559–1560 рр. – 1597) прожив лише 37 років, але залишив дуже яскравий слід у національній історії.

Юрій Немирич – людина, яка випередила свій час
В історії України доба Хмельниччини асоціюється насамперед із багаторічною боротьбою українців із Річчю Посполитою за національну та релігійну незалежність, з яскравими перемогами й трагічними поразками козацько-селянських армій, із Переяславською Радою 1654 року, що послугувала вододілом, за яким Гетьманська держава поступово, але невпинно втрачала набуте в кривавій борні. Проте дуже багато подій та особистостей того часу залишилися ніби осторонь, їх старанно замовчувалися.

Одіссея Івана Сірка
Життя цієї людини оповите легендами. Жодна особистість ранньомодерної України не мала такої популярності. Десятки пісень, дум і переказів склали про Івана Дмитровича Сірка (близько 1610–1680 рр.) – славетного кошового отамана Запорозької Січі, який уособлював, мабуть, як ніхто з когорти визначних українських полководців XVII століття, лицарську вдачу. Видатний український історик Дмитро Яворницький писав, що Іван Сірко «являв собою велетенську особистість серед усіх низових козаків… у всі часи історичного існування Запорожжя».