national students project

Актуальні теми!

Вислови свою думку

Афоризм «Дня»

  • Пошук

Молодь турбують питання видачі та відновлення документів про освіту

 
Основним підтвердженням успішного навчання та складання підсумкових іспитів є видача відповідного документу про освіту. Але за деяких обставин отримати диплом або атестат своєчасно не вдається. Із подібними труднощами на сьогодні нерідко стикаються мешканці Донецької та Луганської областей, адже через проведення антитерористичної операції (АТО) вчасно отримати диплом українського зразка не завжди можливо. Окрім того, деякі випускники з Донбасу через бойові дії, тимчасову зміну місця проживання втратили свої документи та не володіють інформацією, як їх оперативно відновити. Для вирішення цих та інших проблем громадяни телефонують на урядову «гарячу лінію», фахівці якої надають консультації, роз’яснення, а також при необхідності передають звернення заявників до органів виконавчої влади. 

Студенти очікують на своєчасне отримання стипендій

Кожного місяця студенти, аспіранти та докторанти, що навчаються за рахунок коштів державного бюджету, отримують академічні стипендії. При наявності особливих досягнень та навичок є змога отримати стипендію Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Вченої Ради університету, а також іменну або персональну стипендію. Окрім того, фінансове забезпечення надається студентам, які потребують соціального захисту. Проте, на жаль, у деяких випадках слухачі навчальних закладів не отримують фінансове забезпечення вчасно. З приводу цього питання молодь звертається на урядову «гарячу лінію». Аналіз звернень свідчить про те, що наразі затримка у виплаті стипендій спостерігається у агропромислових навчальних закладах через зміну законодавства. Також з цією проблемою стикаються студенти із районів проведення АТО у зв’язку з тим, що Казначейством України призупинено здійснення фінансових операцій у населених пунктах, які не контролюються українською владою до повернення територій під контроль органів державної влади або до переміщенням установ на контрольовану територію.

Закордонний диплом: міжнародне визнання чи просто корисний досвід?

 
Закордонний диплом, за думкою багатьох українців, є заставою успішної кар’єри. Але погляди експертів та роботодавців на це є різними. З однієї сторони, навчатись за кордоном – це престижно, а з іншої – довіра до вітчизняних навчальних закладів є стійкою. Отримання закордонного диплому супроводжується багатьма складнощами – дороге навчання, мовний бар’єр, розлука із родиною. Тим не менш громадяни активно цікавляться можливостями навчання за кордоном. Про це свідчать звернення, що надходять на урядову «гарячу лінію».

Нове місце навчання – нове помешкання

 
Ви плануєте вступати в навчальний заклад в інше місто? Тоді вам необхідно заздалегідь поміркувати не тільки про навчальний процес, а й про можливі побутові труднощі.

Зміна навчального закладу для переселенців: можливості та труднощі

Нинішня складна ситуація на тимчасово окупованих та непідконтрольних українському уряду територіях зумовлює певні проблеми з продовження освіти дітей та студентів, які навчалися в освітніх установах цих регіонів. Пріоритетним завданням Міністерства освіти і науки України, обласних та міських державних адміністрацій є сприяння у вирішенні проблем із переведенням переселенців до навчальних закладів в інші регіони України.

Які проблеми вступу до вищих навчальних закладів більш за все турбують громадян?

 

Закінчення школи та вступ до вищого навчального закладу є одним з найскладніших та найвідповідальніших періодів у житті. Адже від вибору ВНЗ та факультету, від рівня підготовки до іспитів залежить майбутнє. Нерідко абітурієнти та їх батьки під час вступної кампанії стикаються із труднощами та проблемами.

Держава дбає про розвиток молодого покоління

Початок нового навчального року для багатьох учнів та студентів став набагато складнішим, ніж у минулі роки. Адже внаслідок подій, що відбуваються у Донецькій та Луганській областях, а також у Криму, багато громадян були змушені тимчасово залишити свої домівки та переїхати у інші регіони України. Але незважаючи на непрості часи, держава опікується не тільки інтелектуальним, а й фізичним розвитком української молоді, яка є рушійною силою прогресу. Модель взаємодії держави і суспільства у сфері молоді та спорту в нашій країні потребує вдосконалення. Життя вимагає нових підходів у вихованні молодого покоління.

70% молодих українців щодня заходять в Інтернет

В Україні у 2013 р. на 6% збільшилася кількість дорослих громадян, що регулярно користувались Інтернетом у порівнянні з 2012 р. – до 50%. Про це йдеться у результатах регулярного дослідження ринку телекомунікаційних послуг, яке здійснює GfK Ukraine.

Євромайдан в графіті

Графіті – своєрідний індикатор настроїв та реакції окремих верств населення на те, що відбувається навколо.
У перекладі з італійської graffito означає «надряпане». Поширення графіті на вулицях міст у наш час набуло значних масштабів – від звичайних слів до вишуканих малюнків, та охоплює широкий спектр тем.
Ставлення до графіті завжди було неоднозначним. Дехто вважає графіті мистецтвом, культурою «вуличного самовираження», інші – вандалізмом, бо далеко не завжди прикрашають місто.

Влада на Євромайдані належить молодим

Майдан народився як імпульс. Це був імпульс ураженої гідності і знову провалених обіцянок. Він покликав за собою молодь і студентство, які були в Європі і для яких вона – не міраж, а щось реальне і щоденне.